Czy są potrzebne? Czy rzeczywiście przedszkolaki powinny w nich uczestniczyć ? A może  wystarczy zadbać o okazje do wyjścia na spacer, rower lub plac zabaw? Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Moje dziecko jest jeszcze za małe na zajęcia sportowe.

Wiele razy pewnie przemyka ta myśl w głowach rodziców. Uważamy, że nasze dzieci mają jeszcze czas, aby zacząć swoją przygodę ze sportem. Widzimy jak nasze dziecko biega ciągle po domu,skacze po łóżku i nie potrafi usiedzieć w miejscu, więc to mu pewnie wystarczy, aby zaspokoić jego potrzebę aktywności fizycznej. Prawie codziennie wychodzimy na spacer, może na plac lub sale zabaw, wiec na pewno to wystarczy. Ale czy oby na pewno? Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca dla dzieci co najmniej 60 min. wysiłek każdego dnia. Warto zadbać o to, aby ten wysiłek był jak najbardziej wartościowy dla naszych pociech. Można starać się zapewniać go w własnym zakresie, organizować aktywnie czas naszego dziecka i zachęcać do wspólnej zabawy. Ale warto też spróbować zajęć sportowych dla dzieci w grupie rówieśników.

Oczywiście zapewnienie takiej porcji aktywności fizycznej wymaga od rodziców dobrego planowania oraz regularności. Jednak takie zajęcia uczą wiele dobrego również dzieci. Nie tylko zapewniają odpowiednią dawkę ruchu, ale też dbają o kształtowanie umiejętności współpracy w grupie, uczą zasad Fair Play, kształtują charakter maluchów przez zdrową rywalizację, uczą coraz lepiej radzić sobie z porażką i skupienia się na celach oraz co najważniejsze budują w dzieciach pasje do sportu. Dzięki temu dzieci aktywne fizycznie lepiej się uczą, lepiej radzą sobie w grupie rówieśniczej oraz są zdrowsze. Tak więc zajęcia zorganizowane z grupą najmłodszych mają bardzo dużo korzyści. Nie tylko są zdrowe dla ciała, ale też dla ducha.

Kiedy najlepiej zacząć uczęszczanie dziecka na zajęcia sportowe?

Odpowiedź brzmi- w każdej chwili ! Nigdy nie jest za wcześnie, może być jedynie za późno.Nie ma jakiegoś złotego czasu kiedy możemy przyprowadzić dziecko na pierwsze zajęcia, ponieważ każdy maluch jest inny. Jednak nie możemy z tym zwlekać, im wcześniej zaczniemy tym lepiej dla rozwoju naszej pociechy. Możemy zacząć zajęcia sensoryczne które będą spełniały funkcje aktywności fizycznej już nawet z rocznym dzieckiem. Jeśli nasz maluch chodzi do przedszkola lub żłobka, dobrym pomysłem jest zacząć od uczestnictwa w zajęciach sportowych organizowanych w danej placówce . Dzięki temu nasz maluch będzie ćwiczył w grupie swoich kolegów, w miejscu które zna, a my nie będziemy się martwić jak sobie radzi bo znamy jego partnerów:)

Warto też przemyśleć czy nie jest to dobry czas aby nasze dzieci poszły na zajęcia sportowe odbywające się poza przedszkolem(np. taniec,piłka nożna,koszykówka). Będzie to kolejna nowa przygoda dla dzieci, która rozwinie je nie tylko pod względem fizycznym, ale też ukształtuje je na poziomie psychicznym. Zajecia sportowe dla dzieci zapewniają im wszechstronny rozwój.

Okej, ale co jeśli nasze dziecko nie jest zainteresowane sportem?

Oczywiście nie chcemy generalizować różnych przypadków, ale z pewnością każdy z nas zna powiedzenie „przykład idzie z góry”. Dzieci są świetnymi obserwatorami. Jeśli widzą, że większość ludzi która je otacza nie interesuję się aktywnością fizyczną, one też nie będą nią zainteresowane. W dzisiejszych czasach mamy coraz więcej rozpraszających nas rzeczy. Mnóstwo czasu możemy spędzać przed telewizorem,komputerem,telefonem czy tabletem, robiąc z pozoru ciągle nowe i ciekawe rzeczy. Może nam to pochłaniać wiele czasu i energii. Dziecku widzącemu to wszystko, może być trudno przekonać się do chodzenia na zajęcia sportowe. I wcale nie ma co się temu dziwić.

Żyjemy w innych czasach niż nasi rodzice, których jedyną rozrywką było kopanie piłki pod blokiem, bieganie po drzewach czy spotkania przy trzepaku, a do domu wracali tylko żeby się wyspać i najeść się ciasteczek. Wtedy nie trzeba było się martwić o aktywność fizyczną dzieci. Dziś jest inaczej. Jeśli nie zaplanujemy zajęć sportowych dla dzieci, czas przeleci nam przez palce, a ich miejsce zajmie zupełnie coś innego.

Na szczęście nasze czasy od czasów naszych rodziców różnią się pod jeszcze jednym względem.

Dziś mamy olbrzymi wybór nie tylko dla mieszkających w warszawie! Zajęcia sportowe dla dzieci prowadzone są praktycznie wszędzie., choć rzeczywiście warszawa ma ich najwięcej. Mamy możliwość wyboru spośród różnych dyscyplin tego co zainteresuje naszego malucha. Może będzie to taniec? A może biegi z przeszkodami? Może basen lub zajęcia ogólnorozwojowe ? A może nasz mały zawodnik chciałby spróbować Szermierki?

Dla przeciętnego użytkownika internetu przeglądającego strony lub korzystającego z serwisu społecznościowego,nie powinno być problemu ze znalezieniem informacji na temat najbliższych zajęć z wybranej dyscypliny. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce na urządzenia ” zajęcia sportowe dla dzieci kraków” i znajdziemy mnóstwo plików odnoszących nas do zajęć dla dzieci. Z pośród wielu reklam, usług, treści które zawiera strona lub są zamieszczone w serwisie, wybierz takie zajęcia sportowe które będą odpowiadały twojemu dziecku oraz twojemu wyobrażeniu o sporcie czy stylu życia. Zobacz informacje na temat wybranej dyscypliny, akademii sportowych dla najmłodszych, ich celach, sprawdź czy się z nimi zgadzasz, a to pomoże ci wybrać właściwe miejsce dla twojego dziecka oraz ocenić czy dane zajęcia spełniają jego oczekiwania.

Czy zajęcia w przedszkolu to wszystko?

Załóżmy, że nasze dzieci już korzystają z zajęć sportowych w swoim przedszkolu. Czy sprawa aktywności fizycznej jest już załatwiona? Jak pisaliśmy wcześniej WHO zaleca co najmniej 60 min. aktywności fizycznej dziennie, CODZIENNIE! Zajęcia sportowe odbywające się tylko w przedszkolu nie zapewnią takiej dawki ruchu Co więcej dane Światowej Organizacji Zdrowia pokazują, że jest problem z zapewnienie minimalnej dawki aktywności fizycznej u dzieci i młodzieży, a Polska wypada w tym aspekcie bardzo blado.

Nie możemy zapominać o celu jaki mają zajęcia sportowe dla dzieci, a właściwie celach. Starając się zapewnić jak największą ilość aktywności fizycznej dziecka, dbamy o jego zdrowie i prawidłowy rozwój. Wyrażając zgodę na to, aby nasze dzieci nie ruszały się wystarczająco dużo, działamy na niekorzyść własnych dzieci. Warto się przełamać i zdecydować na korzystanie z aktywności fizycznej w ramach zajęć sportowych w grupie najmłodszych. Takie zajęcia uczą dyscypliny, regularności, skupiania się na celach i zapewniają ciągły rozwój. Dzięki takim zajęciom dzieci stają się bardziej pewne siebie i samodzielne. Ilość pozytywów dla dziecka, które korzysta z zajęć jest ogromna. Dzieci wiele zyskują od razu, ale pozytywny wpływ zawiera też korzyści dalsze, przyszłościowe takie jak, pasja do sportu , która będzie miała wpływ na zdrowie i tryb życia w dorosłości.

Co jeszcze może nas powstrzymywać przed zapisaniem się na zajęcia sportowe dla dzieci?

No właśnie, zapisanie się. Jak to mówią „najtrudniejszy pierwszy krok”. Pocieszające jest to, że pierwsze kroki w nowej grupie będziecie stawiać razem. Często też pierwszy trening dla dzieci jest bezpłatny dlatego nie musicie się martwić, że trzeba podjąć decyzję natychmiast i zobowiązać się na uczestnictwo w zajęciach przez długi czas.Nie bójmy się przyjść na pierwsze zajęcia! Jak się nie spodobają, w każdej chwili możemy z nich zrezygnować 🙂 A jeśli się spodobają to wystarczy wypełnić kilka formularzy, podać swoje dane osobowe, dane osobowe dziecka, wyrazić zgodę na przetwarzanie danych, ewentualnie zaznaczyć konkretne ograniczenia przetwarzania twoich danych osobowych, udzielić podstawowych informacji na temat zdrowia dziecka, oraz podać informację o ewentualnych przeciw wskazaniach do wykonywania konkretnych ćwiczeń.

Czy podawanie swoich danych jest potrzebne?

Ta, wyglądająca na skomplikowaną, procedura ma na celu usprawnienie działania całej organizacji sportowej. Co więcej każdy klub czy akademia musi być upoważniona do przetwarzania danych ponieważ jest to niezbędne do jej pracy. Do rodzica jako użytkownika należy prawo do informacji jakie dane użytkownika są przetwarzane, celach przetwarzania danych użytkownika , informacji których danych przetwarzanie jest niezbędne, informację czy dane będą przetwarzanie w innych celach .

Dzięki uzyskaniu odpowiedzi na te pytania będziesz pewny że twoich danych osobowych nikt nie wykorzysta bez informacji oraz oznacza to , że dane użytkownika są w danej akademii bezpieczne, a przetwarzanie niezbędne do działania. Przetwarzanie jakich informacji jest niezbędne do działania akademii? Na przykład numer telefonu użytkownika lub adres e-mail pozwala do przekazywania wszelkich informacji na temat pracy akademii, w tym informacje o wydarzeniach sportowych dla dzieci lub informacje o płatnościach. Udzielenie zgody na przetwarzanie tego typu danych jaki widzimy jest niezbędne do właściwego kontaktu z rodzicem i należyte wykonanie usługi.

Jak unikać zniechęcenia!

Jeśli jako rodzić nie zniechęcisz się wypełniając dokumenty na zajęcia sportowe dla dzieci to już połowa sukcesu. Teraz wystarczy dbać o pozytywne wsparcie dla swojego dziecka. Trzeba też pamiętać, że nasze dziecko nie musi być mistrzem sportu żeby go uprawiać. Każdy ma prawo do korzystania z aktywności fizycznej w każdym wieku. Warto wspomagać budowanie pasji do sportu u dzieci, zamiast wymagać od nich, aby były najlepsze. Dzięki temu zadbamy o aktywność fizyczną naszych dzieci na lata. Rodzić jest wzorem, idolem i najwierniejszym kibicem, dlatego jego postawa jest niezwykle ważna.

Jak już wspomnieliśmy, dzieci są dobrymi obserwatorami. Dlatego powinni widzieć, że uczęszczanie przez nie na zajęcia sportowe dla dzieci, sprawia ogromną radość ich rodzicom. Będzie to dla dzieci olbrzymia motywacja i impuls do regularnego trenowania. Co więcej, nawet gdy u dziecka zacznie się zniechęcenie, dorosły przez swoją pozytywną reakcję, zachęty i wsparcie będzie wielką pomocą w regularnych treningach.

Sportowiaki Akademia inna niż wszystkie!

Skoro już dotrwaliście do tego momentu, to dowiecie się po co powstał ten artykuł oraz pliki w nim zawarte. Otóż Sportowiaki zajmują się sportem dla najmłodszych dzieci . Prowadzimy zajecia sportowe dla dzieci w wielu przedszkolach na terenie Piaseczna i Wilanowa. Kochamy to robić. Największą nagrodą jest dla nas uśmiech dzieci z którymi możemy się wspólnie bawić.

Bardzo nas cieszy, że coraz więcej rodziców oraz dyrektorów przedszkoli, zdaje sobie sprawę z potrzeby prowadzenia zajeć sportowych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Jest to moment dla dzieci, aby spożytkować swój nadmiar energii. Przez takie zajęcia dzieci mają możliwość ćwiczyć dyscyplinę, koncentrację i współpracę w grupie. Sprawia to, że ich pobyt w placówce staję się jeszcze bardziej wartościowy. To dla nas zaszczyt, że możemy się do tego przyczyniać.

Ale co nas wyróżnia spośród wielu organizacji prowadzących zajęcia sportowe dla dzieci?

Sportowiaki powstały z pasji do sportu! Ktoś kiedyś tę pasję zaszczepił nam, a teraz my chcemy przekazać ją dalej. Naszym celem nie jest zbieranie tylko przyszłych mistrzów sportu, choć nie wykluczamy, że wśród naszych podopiecznych znajdą się tez takie perełki. Naszym celem jest aby jak najwięcej dzieci, miało możliwość spróbowania różnych form aktywności fizycznej, oraz samodzielnie zbudować w sobie pasję do sportu. Będzie to miało dla nich olbrzymie znaczenie teraz i w przyszłości. W naszych zajęciach może uczestniczyć każdy. Nie zależnie od tego czy jest super wysportowany, i zainteresowany sportem, czy raczej jest typem spokojnego dziecka, obracającego się w świecie książek. Uważamy że każdy potrzebuje aktywności fizycznej, a my chcemy ją zapewniać. Ten artykuł powstał, aby dotrzeć do coraz większej ilości odbiorców. Oprócz zajęć w przedszkolach, prowadzimy zajęcia weekendowe.

Nowe zajęcia MULTISPORTOWE.

Wymyśliliśmy zajęcia MULTISPORTOWE, które zawierają umiejętności wywodzące się z różnych dyscyplin, takich jak piłka nożna, koszykówka,szermierka czy sprawność ogólna. Dzięki temu dbamy o wszechstronny rozwój każdego uczestnika. Jest to nie zwykle ważne dla dzieci. Dzięki takiej formie i ciągłej zmienności ćwiczeń, dzieci nie nudzą się na zajęciach i cały czas uczą się czegoś nowego. Kolejna zaleta takiego rozwiązania jest to, że są to zajęcia przeznaczone zarówno dla chłopców jaki i dla dziewczynek. Nie zawsze dziewczynki chcą chodzić na zajęcia tylko z piłki nożnej, ale gdy połączymy ją z innymi dyscyplinami, takie zajęcia stają się dla nich atrakcyjne. Sportowiaki są zadania, że dla dziewczynek nie są przeznaczone zajęcia jedynie z tańca, gimnastyki czy pływania. Dziewczynki świetnie sobie radzą w sportach drużynowych, nawet podczas rywalizacji z chłopcami!

Piaseczno czekamy na was!

Nasze zajęcia MULTISPORTOWE odbywają się w każdą sobotę w nowoczesnej Hali sportowej w Nowym Centrum Edukacyjno-Multimedialnym przy ulicy Jana Pawła II 55 w Piasecznie. Zaczynamy o 13:30, a zajęcia trwają godzinę. Miesięczny koszt takich treningów to jedyne 100 zł!Obowiązują również wejścia jednorazowe 30zł/ osoba. Profesjonalna przestrzeń do aktywności sportowej bardzo dobrze wpływa na dzieci. Stają się one bardziej zaangażowane i czują się jak mali sportowcy.

Rodzice uczestniczący na zajęciach ze swoimi pociechami, również mają wiele frajdy podczas treningów. Staramy się co jakiś czas organizować wspólny trening dzieci z rodzicami. Wtedy to mali zawodnicy mają możliwość pokazania czego się nauczyli podczas treningów. To olbrzymia motywacja do dalszej pracy. Ponad to dzieci zyskują pewność siebie przez to, że mogą pokazać jakieś ćwiczenie rodzicowi i podpowiedzieć jak można wykonać je poprawnie. Na moment maluch zamienia się w nauczyciela, a rodzić w bardzo pojętnego ucznia. Nie musimy chyba pisać jak bardzo pozytywnie wpływa to na ich wspólną relację. Takie okazje do wspólnej zabawy, bardzo zbliżają i zacieśniają więzy.

Dowiedz się więcej!

Masz do nas pytania? Zaciekawił cię artykuł? Chcesz dołączyć na nasze zajęcia MULTISPORTOWE? A może chciałbyś zaprosić nas do swojego przedszkola na pokazowe zajęcia sportowe? Zapraszamy do Kontaktu. Na naszej stronie możesz wypełnić formularz kontaktowy. Zerknijcie  również na naszego Fanpage na Facebooku. https://www.facebook.com/sportowiaki polub naszą stronę i bądź zawsze na bieżąco z naszymi zajęciami oraz organizowanymi przez nas wydarzeniami sportowymi. Ciekawe rzeczy udostępniamy również na naszym profilu na instagramie. Więcej aktualności o zajęciach multisportowych w Piasecznie przeczytasz w wydarzeniu na facebooku https://www.facebook.com/events/2402396283307812/ . Znajdziesz tam wszystkie aktualne informację, odpowiedź na pytanie co zabrać na trening, będziesz mógł zgłosić też swój udział w konkretnych zajęciach. Jest to dla nas ważne ze względu na planowanie treningów. Inne ćwiczenia zaplanujemy przy 12 uczestnikach a inne przy 5. Opis naszych MULTISPORTOWYCH treningów znajdziesz na stronie https://sportowiaki.pl/sportowy-weekend/. Niech każdy wasz weekend stanie się SPORTOWY.